Teave tarbijate, klientide ja ärikontaktide isikuandmete töötlemise kohta

See dokument sisaldab teavet isikuandmete* töötlemise korrast Orkla kontserni kuuluvates ettevõtetes Vaadake seda ülevaadet Orkla ettevõtetest kaubamärkide kaupa, et teada saada, milline neist ettevõtetest vastutab teie isikuandmete töötlemise eest. Vastavale ettevõttele viidatakse allpool kui “Orkla”, “meie” või “meid”.

*”Isikuandmed” on teave, mida saab teie kui üksikisikuga siduda.

1.1

Isikuandmete töötlemine toimub Orklas asjakohaste õigusaktide, sealhulgas isikuandmete seaduse ja isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) alusel. Kokkuvõtlikult on Orkla isikuandmete töötlemise eesmärgid tarbijate ja teiste isikute päringute käsitlemine, teenuste või toodete pakkumine, kommunikatsiooni ja turunduse haldamine või kohandamine, tootearenduse ja teenuste või toodete tootmise kohandamine ja parandamine või ärikontaktidega tehtava koostöö ja suhtluse haldamine. Järgneb üksikasjalikum kirjeldus.

 

1.2

Isikuandmete kasutamise eesmärk ja kasutatavad isikuandmete tüübid:

 •  võivad olla kirjeldatud esitatud teabes;
 •  on mõistetavad kontekstis, millega seoses meiega ühendust võtate (näiteks sisestate uudiskirja tellimisel oma nime ja
  e-posti aadressi);
 • või on kirjeldatud allpool järgnevates punktides 1.4–1.10.

 

1.3

Järgnevatest punktidest 1.4–1.10 leiate lisateavet isikuandmete töötlemise kohta erinevates olukordades,  kui olete meiega ühendust võtnud. Teabes kirjeldatakse konkreetseid eesmärke, milleks teie isikuandmeid töödeldakse, milliseid isikuandmete kategooriaid Orkla töötleb, millisel õiguslikul alusel Orkla töötlemist toetab ja kui kaua Orkla isikuandmeid säilitab.

Pange tähele, et mitmed punktid, mis sisaldavad teavet, võivad olla teie jaoks asjakohased samaaegselt. Näiteks kui külastate meie veebisaiti (punkt 1.4) ja ostate kaupu (1.7) ning loote seoses ostuga meie kliendigrupisprofiili (1.6).

1.4.1

Orkla veebilehed kasutavad küpsiseid ja sarnaseid tehnoloogiaid (edaspidi ühiselt “küpsised”), mis salvestatakse teie arvutisse, mobiiltelefoni või tahvelarvutisse, tavaliselt veebilehitseja kaudu. Küpsiseid kasutatakse muuhulgas turvalise sisselogimise tagamiseks, külastajatele parema kasutajakogemuse pakkumiseks, juurdepääsu pakkumiseks veebisaidi erinevatele funktsioonidele, veebisaidi külastajate eristamiseks üksteisest, meie veebisaidi ja võrguteenuste toimimise analüüsimiseks ning kohandatud huvipõhise reklaami tegemiseks. See hõlmab veebisaidi kasutajate isikuandmete suuremal või vähemal määral kasutamist – nagu allpool kirjeldatud – ning aitab meil veebisaiti täiustada ja muuta meie digitaalne suhtlus saajate jaoks asjakohasemaks.

 

1.4.2

Külastajad võivad küpsiste kasutamise vabatahtlikult heaks kiita, kasutades meie veebisaidi seadeid või oma brauserit. Saate muuta oma brauseri seadeid nii, et blokeerite küpsiste automaatse allalaadimise või antakse teile võimalus iga küpsis alla laadida. Samuti saate küpsiseid igal ajal kustutada, minnes oma brauseri seadetesse. Kuidas seda tehakse, sõltub sellest, millist brauserit kasutate. Palun vaadake oma brauseri lisajuhiseid brauseri toimimise kohta “Interneti-/privaatsussuvandid” või samaväärsest menüüst. Pange tähele, et kui ütlete küpsistele “ei”, võib see mõjutada nii meie kui ka teiste veebisaitide funktsionaalsust.

 

1.4.3

Küpsistega töödeldavate isikuandmete tüüp: IP-aadress, seadme tüüp ja operatsioonisüsteem, asukoht, veebisaidi käitumine, klikid, aeg veebisaidil jne

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Toimivuspõhised küpsised võimaldavad meil loendada külastusi ja liikluse allikaid, et saaksime mõõta ja parandada oma veebisaidi toimivust. Need aitavad meil teada saada, millised lehed on kõige populaarsemad ja millised kõige vähem populaarsed, ning näha, kuidas külastajad saidil navigeerivad. Kogu teave, mida need küpsised koguvad, on koondatud ja seetõttu anonüümne. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei tea me, millal olete meie veebisaiti külastanud. Teie nõusolek Vt punkti 1.4.4 (tabeli all).
Funktsionaalsed küpsised võimaldavad veebisaidil pakkuda täiustatud funktsionaalsust ja isikupärastamist. Need võivad olla määratud meie või kolmandate osapoolte teenusepakkujate poolt, kelle teenused oleme oma saitidele lisanud. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei pruugi mõned või kõik need teenused korralikult töötada. Teie nõusolek Vt punkti 1.4.4 (tabeli all).
Vajalikud küpsised on vajalikud veebisaidi toimimiseks ja neid ei saa meie süsteemides välja lülitada. Need määratakse tavaliselt ainult vastuseks teie tehtud toimingutele, mis kujutavad endast teenuste taotlust, näiteks privaatsusseadete seadistamine, sisselogimine või vormide täitmine. Saate seadistada oma brauseri neid küpsiseid blokeerima või hoiatama, kuid see toob tõenäoliselt kaasa veebisaidi osade funktsioonide puudumise. Need küpsised ei salvesta isikut tuvastavat teavet. Orkla õigustatud huvi tagada, et meie veebilehed toimiksid külastajatele sobivalt Vt punkti 1.4.4 (tabeli all).
Sihtküpsised määravad meie reklaamipartnerid. Need ettevõtted võivad neid kasutada teie huvideprofiili loomiseks ja asjakohaste reklaamide kuvamiseks teistel veebisaitidel. Need ei salvesta isikuandmeid otse, vaid põhinevad teie brauseri ja Interneti-seadme kordumatul tuvastamisel. Kui te neid küpsiseid ei luba, kuvatakse teile vähem sihitud reklaame. Teie nõusolek Vt punkti 1.4.4 (tabeli all).

1.4.4

Kui soovite lisateavet küpsiste kohta, mida see veebisait võib kasutada või kasutab,  kolmandate isikute juurdepääsu küpsiste kogutud teabele ja kui kaua neid kasutatakse, leiate spetsifikatsioonide loendi küpsiste teabekastist, millele pääsete juurde veebisaidile sisenemisel,  jaotises “Küpsiste seaded” või klõpsatava kilbiikooni kujul, mis on tavaliselt saadaval vasakus alanurgas, kui külastate meie veebisaiti.

Isikuandmete liik: täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber, sünniaeg, vastus või muu konkursil osalemisega seotud info, näiteks foto endast jne.

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Reklaamikampaanias osalemise haldamine, sealhulgas võidu korral teiega ühenduse võtmine. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks (osalemine reklaamikampaanias) Andmed kustutatakse mõistliku aja jooksul pärast reklaamikampaania lõppu. Kustutamise aeg võib olla määratud kampaania tingimustes.
Reklaamkampaania/konkursi võitjate avaldamine kodulehel või sotsiaalmeedias Teie nõusolek Andmed jäävad avaldatuks seni, kuni väljaannet peetakse Orkla ettevõtte poolt konkursi turundamisel asjakohaseks, kuid me lõpetame teabe avaldamise ka siis, kui te oma nõusoleku tagasi võtate.

Isikuandmete tüüp: Täielik nimi, vanus, sugu, e-posti aadress, aadress, telefoninumber, sünniaeg, teave selle kohta, milliseid kaupu või teenuseid olete meie veebipoodidest ostnud, ja ostu aeg, teie nõusolek meilt suhtlemiseks ning selle ajalugu.

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Kliendiklubide liikmelisuse haldamine, lojaalsusprogrammid või uudiskirjade ja pakkumiste tellimused, mis pakuvad juurdepääsu pakkumistele ja muule teabele meie toodete kohta. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks Teavet kasutatakse seni, kuni lõpetate oma tellimuse või liikmesuse
Uudiskirjade ja pakkumiste saatmine kliendiklubide või lojaalsusprogrammide liikmetele või uudiskirjade ja pakkumiste tellijatele. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks.
Teatud juhtudel olete andnud nõusoleku ka registreerimisel.
Teavet kasutatakse seni, kuni lõpetate oma tellimuse või liikmesuse
Uudiskirjade ja pakkumiste sisu isikupärastamine, et reklaam vastaks teie eeldatavatele eelistustele meie toodete ja pakkumiste osas.
Kohanduse aluseks on info, mille olete meile esitanud seoses registreerimisega vms , samuti see, milliseid tooteid olete meie e-poodidest ostnud ja ostuajad.
Orkla õigustatud huvi efektiivseks turunduseks Teavet kasutatakse seni, kuni lõpetate oma tellimuse või liikmesuse
Orkla uudiskirjade ja pakkumiste sisu isikupärastamine, et reklaam vastaks teie eeldatavatele eelistustele meie toodete ja pakkumiste osas.
Kohandus põhineb teabel, mille olete meile esitanud seoses registreerimisega vms samuti sellel, mida olete meie veebipoodidest ostnud ja ostuaegadel ning lisaks kolmandatelt isikutelt saadud teabel, mis võimaldab meil paremini ennustada, millised tooted võivad teile huvi pakkuda, näiteks (i) eeldatav sissetulek, huvid ja perekondlik olukord, (ii) milliseid veebilehti olete külastanud ja reklaamidel klõpsanud, (iii) teie klikid meie uudiskirjades
Teie nõusolek Teavet kasutatakse seni, kuni lõpetate oma tellimuse või liikmesuse või võtate oma nõusoleku tagasi
Teie boonuspunktide vms kogumine, et pakkuda teile erinevaid eeliseid. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks Kustutatakse, kui tühistate tellimuse või liikmesuse
Meie veebipoest toodete ostmise põhjal saame näidata internetis reklaame teistele inimestele, kellel on teiega sarnased omadused / huvid. Orkla õigustatud huvi efektiivseks turunduseks Kustutatakse, kui lõpetate oma tellimuse või liikmesuse või kui taotlete oma andmete sel viisil kasutamise lõpetamist

Isikuandmete liik: Täisnimi, e-posti aadress, aadress, telefoninumber, ostu- ja tarneajalugu, sünniaeg, toote asukoht ostukorvis veebilehel

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Kasutajakonto haldamine e-poes, mis hõlmab kontaktandmete ja teie tellimuste salvestamist. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks.
Orkla õigustatud huvi pakkuda head klienditeenindust.
Teavet säilitatakse seni, kuni kustutate oma kasutajakonto
Kaupade või teenuste ostmise ja kohaletoimetamise tellimuste käsitlemine, teile tellimuse kinnituse saatmine ja kaebuste/kaebuste menetlemine. Vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks ning teie ostuõigusest ja meie kohustustest tulenevate õiguste täitmiseks Registreeritud kliendiprofiili/kontoga kliendid: andmeid käimasolevate ja varasemate ostude kohta säilitatakse seni, kuni taotlete nende kustutamist või 730 päeva pärast teie viimast sisselogimist.
Registreeritud profiilita klientidele (ühekordne ost): 12 kuud. purchase): 12 months.
Raamatupidamisandmete säilitamine tarne kohta Orkla peab täitma seadusest tulenevat kohustust Andmte säilitamisaeg tuleneb raamatupidamisalastest õigusaktidest
Kui olete mõnda Orkla e-poodi kasutajana sisse loginud ja teie ostukorvis on tooteid ilma ostusid lõpetamata või välja registreerimata, võime salvestada teie ostukorvi andmed, et saaksime teile hiljem saata e-kirja, mis tuletab teile meelde teie ostukorvi. See juhtub ainult siis, kui olete kliendiklubi või lojaalsusprogrammi liige või tellite meie uudiskirju ja pakkumisi, vt 1.6. Õigustatud huvi meie toodete müügiks ja turustamiseks. Kustutatakse kolme kuu jooksul
Ostuteabe kasutamine ostusuundumuste analüüsimisel, kommunikatsiooni, reklaami ja varude isikupärastamiseks. Orkla õigustatud huvi tarbijatega tõhusaks suhtlemiseks Kasutatakse ainult anonüümseks muudetud andmeid (vt 2.2)
Telefonikõne meie toodete turunduse ja müügi kohta. Orkla õigustatud huvi toodete müügiks Kliendiklubi liikmetele ja uudiskirja tellijatele seni, kuni te tellimuse tühistate, tellimuse tühistate või palute, et me lõpetaksime teiega telemarketingi kaudu ühenduse võtmise.
Teiste isikute telefoninumbrid saadakse kolmandate isikute registritest ja Orkla neid ei säilita.

Isikuandmete liik: Täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber, Orklale tehtud päringu sisu

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Teabe, juhiste, kaebuste, kaebuste, nõuete jms kohta tehtud päringute töötlemiseks. Orkla õigustatud huvi hea klienditeeninduse vastu.
Lepingu täitmine tarbijaga, kes esitab päringu.
Teatud juhtudel võib isikuandmete töötlemine olla vajalik Orkla ettevõttel lasuva juriidilise kohustuse täitmiseks, näiteks kaebuse täitmiseks või makseteabe postitamiseks vastavalt raamatupidamise seadusele.
Kustutame kaebustega seotud kohtuasjade isikuandmed kuus kuud pärast viimast kontakti.
Kaebuste nõuetega seotud juhtudel säilitame teavet kolm aastat.
Sponsorlusega seotud juhtudel kustutatakse teave kahe kuu jooksul alates viimasest kontaktist.
Päringute kasutamine Orkla toodete, teenuste või turunduse kohandamiseks. Orkla õigustatud huvi pakkuda häid tooteid, teenuseid ja turundus Kustutatakse kuue kuu jooksul pärast viimast kontakti
Päringute kasutamine seoses toodete tagasikutsumisega. Orkla õigustatud huvi pakkuda häid tooteid.
Teatavatel juhtudel võib töötlemine olla vajalik ohutusega seotud põhjustel, eelkõige inimeste elu ja tervise kaitsmiseks.
Kustutatakse kuue kuu jooksul pärast viimast kontakti
Muude päringute menetlemine Orkla õigustatud huvi hea klienditeeninduse vastu Kustutatakse kuue kuu jooksul pärast viimast kontakti

Isikuandmete tüüp: Täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber, vanus, teie turu-uuringute vastused

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Turu-uuringud e-posti või muude elektrooniliste kanalite kaudu.
Eesmärk on täiustada meie tooteid ja turundust.
Nõusolek või kokkulepe teiega (liikmelisus) annab meile päringu aluse.
Teie vastuste töötlemine põhineb meie õigustatud huvil täiustada oma tooteid ja turundust
Vastused muudetakse kohe anonüümseks (vt 2.2)

Isikuandmete liik: Täisnimi, e-posti aadress, telefoninumber, ametinimetus, suhtlus, osalemine meiega kohtumistel, koosolekutel antud sisend, ärivaatlused ja ülevaated, pildi-, heli- ja filmisalvestised, allergiad, korruptsioonivastase võitluse ja vastavuskontrollide tulemused.

Eesmärk Õiguslik alus Säilitamise aeg
Dialoogi, päringute ja koosolekute, samuti kontaktide ja suhtluse, näiteks koosolekute protokollide, märkmete, salvestiste ja transkriptsioonide haldamine. Töötlemine võib olla vajalik teie ettevõttega sõlmitud lepingu täitmiseks või sellise lepingu sõlmimisele eelnevate ülesannete täitmiseks.

Aluseks võib olla ka meie õigustatud huvi, näiteks selleks, et:
(i) täiustada meie kaupu, teenuseid, tootmist või muid meie äritegevuse osi;
ii) viia läbi strateegilisi äritegevuse hindamisi ja otsuseid;
iii) tagada hea koostöö ja klienditeenindus.

Teamsi koosolekute jms salvestiste töötlemise aluseks on tavaliselt nõusolek.

Allergiate kohta käivat teavet käsitletakse nõusoleku alusel.

Niikaua kui on olemas äriline vajadus säilitamise järele
Selleks et tagada õigusnormide vastavus sanktsioone käsitlevatele eeskirjadele ning korruptsioonivastaste eeskirjade järgimine, võib Orkla kontrollida väliseid kolmandaid isikuid, kellega Orklal ja tema äriüksustel on või luuakse suhted. Selle tegevusega seotud isikuandmetele viidatakse ka sanktsioonide ja pettuste andmebaasides. Sellised andmebaasid on näiteks Bureau van Dijk, kes hangib tulemused meie eest ja võib avaldada teavet meie äriklientide juhtide ning juhtimis- või juhatuse ametikohtadel olevate isikute karistusregistris olevate isikute kohta. Meil on õigustatud huvi teostada Töötlemist eesmärgiga täita oma regulatiivseid ja vastavuskohustusi ning tagada, et meie vastaspooled oleksid vastuvõetavas riskis (niivõrd, kuivõrd teie huvid, põhiõigused või -vabadused ei kaalu sellist õigustatud huvi üles). Enamikul juhtudel isikuandmeid ei säilitata. Isikuandmeid võib siiski säilitada konkreetsetel asjaoludel seni, kuni seda peetakse vajalikuks seaduste ja määruste järgimise dokumenteerimiseks, või lepingulise vastutusega seotud põhjustel.

Lisateabe saamiseks selle kohta, kuidas Bureau van Dijk isikuandmeid töötleb, klõpsake siin.

 

2.1

Isikuandmed kustutatakse pärast punktides 1.4 – 1.10 tabelites toodud säilitusaega.

2.2

Kustutamise asemel võime eemaldada isikuandmetest isikut tuvastavad andmed, et andmeid ei saaks enam teiega seostada (anonümiseerimine). See võib olla asjakohane näiteks meie projektide või uuringute kaudu kogutud teabe kasutamisel ning analüüside ja statistika koostamisel ning Orkla turunduse ja toodete kohandamisel ja arendamisel vastavalt tarbijate soovidele ja vajadustele.

3.1

Orkla võib teie isikuandmete töötlemiseks kasutada kolmandaid isikuid (andmetöötlejaid). Andmetöötlejate kasutamine on reguleeritud andmetöötluslepingutega, mille me selliste osapooltega sõlmime, vastavalt kehtivatele õigusaktidele.

Teie isikuandmete töötlemisega võivad olla seotud volitatud töötlejad on:

 • Hosting ettevõtted, kes salvestavad ja käitlevad andmeid oma või kolmandate osapoolte serverites;
 • tehniliste ja tugiteenuste osutajad;
 • Üksused, mis osutavad teenuseid ja kelle suhtes kehtib ametisaladuse hoidmise kohustus ning kellel on juriidilise nõude tõttu juurdepääs isikuandmetele;
 • Muud kolmandad isikud, kes vajadusel isikuandmetele ligi pääsevad.

 

3.2

Isikuandmeid säilitatakse ja töödeldakse tavaliselt Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides.

 

3.3

Teatud juhtudel võib Orkla sõlmida lepinguid kolmandate riikide (EMP-väliste riikide) volitatud töötlejatega. Sellistel juhtudel on üleandmise aluseks üks järgmistest valikutest:

 1. Euroopa Komisjon on riigi heaks kiitnud kaitse piisavuse otsuse alusel, mis tähendab, et riik kaitseb eraelu puutumatust samaväärsel viisil, nagu nõutakse EMP riikidelt; i
 2. Orkla on sõlminud volitatud töötlejaga lepingu Euroopa Komisjoni poolt vastu võetud andmekaitse tüüptingimuste alusel (palun võtke meiega ühendust punktis 4.1 toodud vormi kasutades, kui soovite nende koopiat);
 3. Muud heakskiidetud üleandmise alused.

 

3.4

Ülaltoodud punktide ii või iii kohasel töötlemisel hindab Orkla kaitse taset kolmandates riikides, kus isikuandmeid töödeldakse. Kui see osutub vajalikuks, rakendab Orkla lisameetmeid tagamaks, et isikuandmete kaitse tase on samaväärne EMP volitatud töötlejate nõutava tasemega.

4.1 Sissejuhatus  ja kontaktpunktid oma õiguste kasutamiseks

Kui soovite oma nõusolekuid uuendada või tagasi võtta või vaadata, parandada või kustutada oma isikuandmeid seoses meie teenusega, näiteks e-posti teel saadetav uudiskiri, kasutaja veebipoes või kliendiklubi, saate selliseid muudatusi teha “minu lehel” või klõpsata uudiskirja allosas oleval lingil.

Kui soovite kasutada muid õigusi, mis teil on seoses teie isikuandmete meiepoolse töötlemisega (vt allpool punktid 4.2 kuni 4.8), võtke meiega ühendust, täites selle vormi.

 

4.2 Õigus andmete parandamisele

Teil on õigus nõuda enda kohta käivate ebatäpsete isikuandmete viivitamatut parandamist ja mittetäielike isikuandmete täiendamist.

 

4.3 Õigus andmete kustutamisele

Teil on õigus nõuda, et teie isikuandmed kustutataks põhjendamatu viivituseta järgmistel juhtudel:

 1. isikuandmed ei ole enam vajalikud sellel eesmärgil, milleks neid koguti või töödeldi,
 2. kui võtate töötlemise aluseks oleva nõusoleku tagasi ja töötlemiseks puudub muu õiguslik alus,
 3. te esitate töötlemisele vastuväiteid ja Orklal ei ole töötlemiseks õigustatud huve, mis kaaluksid üles teie huvi selle lõpetamise vastu (vt punkt 4.7 allpool), või
 4. isikuandmeid on töödeldud ebaseaduslikult.

Orkla ei ole siiski kohustatud teie isikuandmeid kustutama, kui see on Orklale vajalik teie isikuandmete töötlemise jätkamiseks siseriiklikust õigusest tulenevate kohustuste täitmiseks või õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks.

 

4.4 Õigus nõusolek tagasi võtta

Teil on õigus oma nõusolek tagasi võtta, kui see on Orkla õiguslik alus teie isikuandmete töötlemiseks. Sellisel juhul lõpetab Orkla sellise isikuandmete töötlemise.

 

4.5 Juurdepääsuõigus ja andmete ülekantavus

Teil on õigus saada teavet selle kohta, kas Orkla töötleb teie isikuandmeid. Seejärel on teil õigus saada teavet töötlemise kohta, sealhulgas selle kohta, milliseid isikuandmeid säilitatakse ja kuidas neid töödeldakse. Te saate selle teabe tasuta, välja arvatud juhul, kui taotlust korratakse. Sellisel juhul võib Orkla nõuda taotluse menetlemise eest mõistlikku tasu.

Teil on õigus saada Orklale esitatud isikuandmeid struktureeritud, üldkasutatavas vormingus ja masinloetaval kujul ning teil on õigus nõuda nende andmete edastamist teisele vastutavale töötlejale, tingimusel et töötlemine põhineb nõusolekul või kokkuleppel ja töötlemine toimub automaatselt.

 

4.6 Õigus isikuandmete töötlemise piiramisele

Teil on õigus nõuda oma isikuandmete töötlemise piiramist järgmistel juhtudel:

 1. te vaidlustate isikuandmete õigsuse ja piirang kehtib sel juhul ajavahemiku jooksul, mis võimaldab Orklal isikuandmete õigsust kontrollida;
 2. töötlemine on ebaseaduslik ja te ei nõustu oma isikuandmete kustutamisega ning taotlete selle asemel oma isikuandmete kasutamise piiramist;
 3. Orkla ei vaja isikuandmeid enam töötlemise eesmärgil, kuid teil on neid vaja õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks või
 4. olete esitanud vastuväite isikuandmete töötlemisele, kuni olete kontrollinud, kas Orkla õigustatud huvi töötlemise vastu kaalub üles teie huvi selle lõpetamiseks.

Kui teie isikuandmete töötlemist on piiratud, töödeldakse selliseid isikuandmeid (välja arvatud säilitamine) ainult teie nõusolekul või õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks või kellegi teise õiguste kaitsmiseks. Kui teie isikuandmete töötlemist on piiratud, teavitab Orkla teid sellest enne töötlemise piirangu tühistamist.

 

4.7 Õigus esitada vastuväiteid

Teil on õigus esitada vastuväiteid teie kohta käivate isikuandmete töötlemisele, mis põhineb Orkla õigustatud huvidel. Sellisel juhul lõpetab Orkla teie isikuandmete töötlemise, välja arvatud juhul, kui Orkla õigustatud huvi andmete töötlemiseks kaalub üles teie huvi nende töötlemise lõpetamiseks või kui töötlemine on vajalik õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks.

Samuti on teil õigus esitada vastuväiteid selle kohta, et Orkla kasutab teie isikuandmeid otseturunduse eesmärgil. Kui te seda õigust kasutate, lõpetab Orkla teie isikuandmete kasutamise.

 

4.8 Õigus esitada kaebus teie isikuandmete meiepoolse töötlemise kohta

Kui arvate, et me ei ole järginud teie õigusi seoses isikuandmetega, mida teie kohta töötleme, oleksime tänulikud, kui võtaksite meiega ühendust jaotises 4.1 toodud vormi kaudu. Võite taotleda, et Orkla andmekaitseametnik hindaks teie taotlust, täpsustades seda meile esitatud päringus.

Samuti on teil õigus esitada asjaomasele järelevalveasutusele kaebus selle kohta, kuidas Orkla teie isikuandmeid töötleb. Eestis viibivate isikute puhul tehakse selleks kaebus Andmekaitse Inspektsioonile: e-post: info@aki.ee. Telefon: +372 627 4135

Orkla võib seda privaatsusteatist muuta. Võite seda lehte igal ajal ise külastada ja kontrollida, kas värskendusi on tehtud. Selle privaatsusteatise viimase värskendamiskuupäeva leiate lehe ülaosast.