Informacija apie tai, kaip tvarkome vartotojų, klientų ir verslo kontaktų asmens duomenis

Šiame dokumente pateikiama informacija apie asmens duomenų tvarkymą*, kurį atlieka “Orkla Group” įmonės. Norėdami sužinoti, kuri iš šių įmonių yra atsakinga už jūsų asmens duomenų tvarkymą, peržiūrėkite šią “Orkla” įmonių apžvalgą, suskirstytą pagal prekės ženklus. Atitinkama bendrovė toliau vadinama “Orkla”, “mes” arba “mus”.
*”Asmens duomenys” reiškia informaciją, kuri gali būti susieta su jumis kaip asmeniu.

1.1

Asmens duomenis tvarkome vadovaudamiesi atitinkamais teisės aktais, įskaitant Asmens duomenų įstatymą ir Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Trumpai tariant, “Orkla” asmens duomenų tvarkymo tikslai yra tvarkyti vartotojų ir kitų asmenų užklausas, teikti paslaugas ar produktus, valdyti ar pritaikyti komunikaciją ir rinkodarą, pritaikyti ir tobulinti produktų kūrimą ir paslaugų ar produktų gamybą arba valdyti bendradarbiavimą ir bendravimą su verslo kontaktais. Žemiau pateikiamas išsamesnis aprašymas.

 

1.2

Asmens duomenų naudojimo tikslas ir mūsų naudojamų asmens duomenų rūšys

 • turi būti aprašyti pateiktoje informacijoje;
 • aiškiai suprantami iš kontakto su mumis konteksto (pavyzdžiui,
  užsiregistruodami gauti naujienlaiškį nurodote savo vardą, pavardę ir el. pašto adresą);
 • arba turi būti aprašyti toliau pateiktuose 1.4–1.10 skirsniuose.

 

1.3

Toliau pateiktuose 1.4–1.10 skyrniuose rasite daugiau informacijos apie mūsų asmens duomenų tvarkymą įvairiose situacijose, kai su mumis susisiekėte. Informacijoje aprašomi konkretūs tikslai, kuriais tvarkomi jūsų asmens duomenys, kokių kategorijų asmens duomenis “Orkla” tvarko, kokiu teisiniu pagrindu “Orkla” palaiko duomenų tvarkymą ir kiek laiko “Orkla” saugo asmens duomenis.

Atkreipkite dėmesį, kad keli punktai su informacija gali būti jums aktualūs tuo pačiu metu, pavyzdžiui, jei lankotės mūsų svetainėje (1.4 punktas) ir perkate prekes (1.7) bei pirkdami susikuriate profilį mūsų klientų klube (1.6).

1.4.1

“Orkla” interneto svetainėse naudojami slapukai ir panašios technologijos (toliau bendrai vadinamos “slapukais”), kurios yra saugomos Jūsų kompiuteryje, mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje, dažniausiai naudojant interneto naršyklę. Slapukai, be kita ko, naudojami siekiant užtikrinti saugų prisijungimą, suteikti lankytojams geresnę vartotojo patirtį, suteikti prieigą prie įvairių svetainės funkcijų, atskirti svetainės lankytojus vieną nuo kito, analizuoti, kaip gerai veikia mūsų svetainė ir internetinės paslaugos, ir sugebėti atlikti pritaikytą, interesais pagrįstą reklamą. Tai apima didesnį ar mažesnį svetainės naudotojų asmens duomenų naudojimą, kaip aprašyta toliau, ir padeda mums tobulinti svetainę bei padaryti mūsų skaitmeninę komunikaciją aktualesnę gavėjams.

 

1.4.2

Lankytojai gali savanoriškai pasirinkti patvirtinti slapukų naudojimą per mūsų svetainės nustatymus arba savo naršyklę. Galite pakeisti savo naršyklės nustatymus taip, kad blokuotumėte slapukų automatinį atsisiuntimą arba kad jums būtų suteikta galimybė atsisiųsti kiekvieną slapuką. Taip pat galite bet kada ištrinti slapukus, eidami į savo naršyklės nustatymus. Kaip tai daroma, priklauso nuo to, kokią naršyklę naudojate. Daugiau instrukcijų, kaip veikia jūsų naršyklė, rasite savo naršyklės “Internetas / Privatumo parinktys” arba lygiaverčiame meniu. Atkreipkite dėmesį, kad jei slapukams pasakysite “ne”, tai gali turėti įtakos mūsų ir kitų svetainių funkcionalumui.

 

1.4.3

Slapukais tvarkomų asmens duomenų tipas: IP adresas, įrenginio ir operacinės sistemos tipas, vieta, elgesys svetainėje, paspaudimai, laikas svetainėje ir kt.

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Našumu pagrįsti slapukai: jie leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, kad galėtume įvertinti ir pagerinti savo svetainės našumą. Jie padeda mums sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi ir mažiausiai populiarūs, ir pamatyti, kaip lankytojai naršo svetainėje. Visa informacija, kurią renka šie slapukai, yra apibendrinta ir todėl anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, mes nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje. Jūsų sutikimas. Žr. 1.4.
4 punktą (po lentele).
Funkciniai slapukai: jie leidžia svetainei pasiūlyti patobulintą funkcionalumą ir suasmeninimą. Juos galime nustatyti mes arba trečiųjų šalių paslaugų teikėjai, kurių paslaugas įtraukėme į savo svetaines. Jei neleisite šių slapukų, kai kurios arba visos šios paslaugos gali tinkamai neveikti. Jūsų sutikimas. Žr. 1.4.
4 punktą (po lentele).
Būtini slapukai: jie yra būtini, kad svetainė veiktų, ir jų negalima išjungti mūsų sistemose. Paprastai jie nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie yra paslaugų užklausa, pvz., privatumo nustatymų nustatymas, prisijungimas ar formų pildymas. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų arba įspėtų jus apie šiuos slapukus, tačiau tikėtina, kad dėl to kai kurioms svetainės dalims trūks funkcijų. Šie slapukai nesaugo jokios asmenį identifikuojančios informacijos. "Orkla" teisėtas interesas užtikrinti, kad mūsų svetainės veiktų lankytojams. Žr. 1.4.
4 punktą (po lentele).
Tiksliniai slapukai: juos nustato mūsų reklamos partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti, kad sukurtų jūsų pomėgių profilį ir rodytų jums atitinkamus skelbimus kitose svetainėse. Jie tiesiogiai nesaugo asmeninės informacijos, bet yra pagrįsti unikaliu jūsų naršyklės ir interneto įrenginio identifikavimu. Jei neleisite šių slapukų, jums bus rodoma mažiau tikslinė reklama. Jūsų sutikimas. Žr. 1.4.
4 punktą (po lentele).

1.4.4

Jei norite gauti daugiau informacijos apie slapukus, kurie gali būti naudojami šioje svetainėje, kam jie naudojami, trečiųjų šalių prieigą prie slapukų surinktos informacijos ir kiek laiko jie naudojami, galite rasti specifikacijų sąrašą slapukų informacijos laukelyje, kuris pasiekiamas, kai prisijungiate prie svetainės, skiltyje “Slapukų nustatymai” arba spustelėjus ant skydo pavidalo piktogramos, paprastai pasiekiamos apatiniame kairiajame kampe, kai lankotės mūsų svetainėje.

Asmens duomenų rūšis: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, gimimo data, atsakas ar kitas dalyvavimas konkurse, pvz., jūsų nuotrauka ir kt.

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Jūsų dalyvavimo reklaminėje kampanijoje valdymas, įskaitant susisiekimą su jumis, jei laimėsite. Būtina įvykdyti susitarimą su jumis (dalyvavimas reklaminėje kampanijoje). Duomenys bus ištrinti per pagrįstą laikotarpį po reklaminės kampanijos pabaigos. Ištrynimo laikas gali būti nurodytas kampanijos sąlygose.
Reklaminės kampanijos (konkurso) nugalėtojų paskelbimas interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose Jūsų sutikimas. Duomenys bus skelbiami tol, kol skelbimas bus laikomas susijusiu su "Orkla" bendrovės konkurso rinkodara, tačiau mes taip pat nustosime skelbti informaciją, jei atšauksite savo sutikimą.

Asmens duomenų tipas: vardas, pavardė, amžius, lytis, el. pašto adresas, adresas, telefono numeris, gimimo data, informacija apie tai, kokias prekes ar paslaugas įsigijote mūsų internetinėse parduotuvėse ir pirkimo laikas, jūsų sutikimas dėl bendravimo su mumis ir to istorija.

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Administruoti narystę klientų klubuose, lojalumo programas ar naujienlaiškių ir pasiūlymų prenumeratas, kurios suteikia prieigą prie pasiūlymų ir kitos informacijos apie mūsų produktus. Būtina norint įvykdyti sutartį su jumis. Informacija naudojama tol, kol nutraukiate prenumeratą ar narystę.
Naujienlaiškių ir pasiūlymų siuntimas klientų klubų ar lojalumo programų nariams arba naujienlaiškių ir pasiūlymų prenumeratoriams. Būtina norint įvykdyti sutartį su jumis.
Tam tikrais atvejais jūs taip pat davėte sutikimą registruodamiesi.
Informacija naudojama tol, kol nutraukiate prenumeratą ar narystę.
Naujienlaiškių ir pasiūlymų turinio suasmeninimas, kad reklama atitiktų jūsų numanomus pageidavimus, susijusius su mūsų produktais ir pasiūlymais.
Pritaikymas grindžiamas informacija, kurią mums pateikėte dėl registracijos ir pan., Taip pat pagal tai, kokius produktus įsigijote mūsų internetinėse parduotuvėse, ir pirkimo laiką.
Teisėtas "Orkla" interesas į veiksmingą rinkodarą. Informacija naudojama tol, kol nutraukiate prenumeratą ar narystę.
"Orkla" naujienlaiškių ir pasiūlymų turinio suasmeninimas, kad reklama atitiktų jūsų numanomus pageidavimus, susijusius su mūsų produktais ir pasiūlymais.
Pritaikymas grindžiamas informacija, kurią mums pateikėte registruodamiesi ir pan., taip pat tuo, ką įsigijote mūsų internetinėse parduotuvėse ir pirkimo laiku, taip pat informacija iš trečiųjų šalių, kuri leidžia mums geriau numatyti, kurie produktai gali jus dominti, pavyzdžiui, (i) tariamos pajamos, pomėgiai ir šeiminė padėtis, (ii) kokiuose tinklalapiuose lankėtės ir kokius skelbimus spustelėjote, (iii) jūsų paspaudimus mūsų naujienlaiškiuose
Jūsų sutikimas. Informacija naudojama tol, kol nutraukiate prenumeratą ar narystę arba atšaukiate savo sutikimą.
Jūsų premijos taškų kaupimas ar pan., siekiant suteikti jums įvairių privalumų. Būtina norint įvykdyti sutartį su jumis. Panaikinama, kai atšaukiate prenumeratą ar narystę.
Atsižvelgdami į tai, ar įsigijote produktų mūsų internetinėje parduotuvėje, galime rodyti reklamas internete kitiems žmonėms, turintiems panašių savybių / pomėgių kaip ir jūs. Teisėtas "Orkla" interesas į veiksmingą rinkodarą. Ištrinama, kai nutraukiate prenumeratą ar narystę arba kai paprašote nutraukti jūsų duomenų naudojimą tokiu būdu.

Asmens duomenų tipas: vardas, pavardė, el. pašto adresas, adresas, telefono numeris, pirkimo ir pristatymo istorija, gimimo data, prekės vieta svetainėje esančiame pirkinių krepšelyje

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Vartotojo abonemento administravimas internetinėje parduotuvėje, kuris apima kontaktinės informacijos ir jūsų užsakymų saugojimą. Būtina norint įvykdyti sutartį su jumis.
Teisėtas "Orkla" interesas teikti gerą klientų aptarnavimą.
Informacija saugoma tol, kol ištrinate savo vartotojo abonementą.
Prekių ar paslaugų pirkimo užsakymų ir jų pristatymo tvarkymas, užsakymo patvirtinimo siuntimas jums ir skundų nagrinėjimas. Būtina norint įvykdyti sutartį su jumis ir įgyvendinti jūsų teises pagal pirkimo įstatymus ir mūsų įsipareigojimus. Klientams, turintiems registruotą kliento profilį / paskyrą: duomenys apie vykdomus ir ankstesnius pirkimus saugomi tol, kol paprašote juos ištrinti arba 730 dienų po paskutinio prisijungimo.
Klientams, neturintiems registruoto profilio (vienkartinis pirkimas): 12 mėnesių.
Apskaitos informacijos apie pristatymą saugojimas Kad Orkla turi įvykdyti teisinę pareigą. Saugojimo laikotarpis nustatomas pagal apskaitos teisės aktus.
Jei prisijungėte kaip vartotojas prie vienos iš "Orkla" internetinių parduotuvių ir turite produktų savo pirkinių krepšelyje neužbaigę apsipirkimo ar išsiregistravę, galime išsaugoti jūsų krepšelio informaciją, kad vėliau galėtume atsiųsti jums el. laišką, primenantį apie jūsų pirkinių krepšelį. Taip atsitiks tik tuo atveju, jei esate klientų klubo ar lojalumo programos narys arba užsiprenumeruojate mūsų naujienlaiškius ir pasiūlymus (žr. 1.6). Teisėtas interesas parduoti ir reklamuoti mūsų produktus. Ištrinama per tris mėnesius.
Pirkimo žvalgybos naudojimas analizuojant pirkimo tendencijas, suasmeninant ryšius, reklamą ir atsargas. "Orkla" teisėtas interesas veiksmingai bendrauti su vartotojais. Naudojami tik anonimizuoti duomenys (žr. 2.2).
Telefono skambutis apie mūsų produktų rinkodarą ir pardavimus. "Orkla" teisėtas interesas parduoti produktus. Lojalumo klubo nariams ir naujienlaiškių prenumeratoriams, kol neatsisakysite prenumeratos, neatsisakysite prenumeratos arba nepaprašysite, kad mes nebesusisiektume su jumis telemarketingo būdu.
Kitų asmenų telefonų numeriai gaunami iš trečiųjų asmenų registrų ir "Orkla" jų nesaugo.

Asmens duomenų rūšis: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, “Orkla” užklausos turinys

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Apdoroti užklausas dėl informacijos, patarimų, skundų, pretenzijų ir kt. "Orkla" teisėtas interesas į gerą klientų aptarnavimą.
Vykdyti sutartį su vartotoju, kuris teiraujasi.
Tam tikrais atvejais asmens duomenų tvarkymas gali būti būtinas siekiant įvykdyti teisinę prievolę, kuri taikoma bendrovei "Orkla", pavyzdžiui, įvykdyti skundą arba pateikti mokėjimo informaciją pagal apskaitos įstatymus.
Mes ištriname asmens duomenis bylose, susijusiose su skundais, praėjus šešiems mėnesiams po paskutinio kontakto.
Bylose, susijusiose su skundais, informaciją saugome trejus metus.
Rėmimo atvejais informacija ištrinama per du mėnesius nuo paskutinio kontakto.
Užklausų naudojimas "Orkla" produktams, paslaugoms ar rinkodarai pritaikyti. Teisėtas "Orkla" interesas teikti gerus produktus, paslaugas ir rinkodarą. Ištrinta per šešis mėnesius nuo paskutinio kontakto.
Užklausų, susijusių su produktų atšaukimu, naudojimas. Teisėtas "Orkla" interesas tiekti gerus produktus.
Tam tikrais atvejais tvarkyti duomenis gali prireikti saugumo sumetimais, visų pirma siekiant apsaugoti žmonių gyvybę ir sveikatą.
Ištrinta per šešis mėnesius nuo paskutinio kontakto.
Kitų užklausų tvarkymas "Orkla" teisėtas interesas į gerą klientų aptarnavimą. Ištrinta per šešis mėnesius nuo paskutinio kontakto.

Asmens duomenų tipas: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, amžius, jūsų rinkos tyrimų atsakymai

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Rinkos tyrimai el. paštu ar kitais elektroniniais kanalais.
Tikslas yra pagerinti mūsų produktus ir rinkodarą.
Sutikimas ar susitarimas su jumis (narystė) suteikia mums užklausos pagrindą.
Jūsų atsakymų apdorojimas grindžiamas mūsų teisėtu interesu tobulinti savo produktus ir rinkodarą
Atsakymai iš karto nuasmeninami (žr. 2.2).

Asmens duomenų tipas: vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris, pareigos, bendravimas, dalyvavimas susitikimuose su mumis, susitikimuose pateikta informacija, verslo stebėjimai ir apžvalgos, vaizdo, garso ir kino įrašai, alergijos, antikorupcinių ir atitikties patikrų išvados.

Tikslas Teisinis pagrindas Saugojimo laikas
Dialogo, užklausų ir susitikimų, taip pat kontaktų ir bendravimo protokolų, užrašų, įrašų ir transkripcijų, pavyzdžiui, susitikimų, valdymas. Duomenų tvarkymas gali būti būtinas siekiant įvykdyti sutartį su jūsų įmone arba atlikti užduotis prieš sudarant tokią sutartį.

Pagrindas taip pat gali būti mūsų teisėtas interesas, pavyzdžiui, siekiant:
(i) tobulinti savo prekes, paslaugas, gamybą ar kitas mūsų verslo dalis
ii) atliekti strateginius veiklos vertinimus ir priimti sprendimus;
iii) užtikrinti gerą bendradarbiavimą ir klientų aptarnavimą.

Įrašų iš "Teams" susitikimų ir panašių dalykų apdorojimo pagrindas paprastai bus sutikimas.

Informacija apie alergijas bus tvarkoma gavus sutikimą.

Tol, kol yra verslo poreikis saugojimui.
Siekdama užtikrinti, kad būtų laikomasi sankcijų reglamentų, taip pat užtikrinti, kad būtų laikomasi kovos su korupcija taisyklių, "Orkla" gali atlikti išorės trečiųjų šalių, su kuriomis "Orkla" ir jos verslo padaliniai užmezga ar užmegs ryšius, patikrinimą.
Asmens duomenys taip pat bus kryžmiškai susieti su sankcijų ir sukčiavimo duomenų bazėmis, susijusiomis su šia veikla. Tokių duomenų bazių pavyzdžiai yra "Bureau van Dijk", kuris gaus rezultatus už mus ir gali atskleisti informaciją apie mūsų verslo klientų vadovų ir vadovaujančias ar valdybos pareigas einančių asmenų teistumą.
Mes turime teisėtą interesą tvarkyti duomenis siekdami įvykdyti savo reguliavimo ir atitikties įsipareigojimus ir užtikrinti, kad mūsų sandorio šalims kiltų priimtina rizika (tiek, kiek toks teisėtas interesas nėra viršesnis už jūsų interesus, pagrindines teises ar laisves). Daugeliu atvejų asmens duomenys nebus saugomi. Tačiau tam tikromis aplinkybėmis asmens duomenys gali būti saugomi tol, kol manoma, kad tai būtina siekiant dokumentuoti atitiktį įstatymams ir kitiems teisės aktams, arba dėl sutartinės atsakomybės priežasčių.

Norėdami gauti informacijos apie tai, kaip Bureau van Dijk tvarko asmens duomenis, spustelėkite čia.

2.1

Asmens duomenys bus ištrinti pasibaigus saugojimo laikotarpiui, nurodytam 1.4–1.10 punktų lentelėse.

 

2.2

Kaip alternatyvą ištrynimui, mes galime pašalinti identifikuojančius duomenis iš asmens duomenų, kad duomenys nebegalėtų būti susieti su jumis (anonimizavimas). Tai gali būti aktualu, pavyzdžiui, naudojant mūsų patirties archyve esančią informaciją ir rengiant analizes bei statistiką, taip pat pritaikant ir plėtojant “Orkla” rinkodarą ir produktus, atsižvelgiant į vartotojų norus ir poreikius.

3.1

Jūsų asmens duomenims tvarkyti “Orkla” gali pasitelkti trečiąsias šalis (duomenų tvarkytojus). Mūsų naudojimasis duomenų tvarkytojų paslaugomis reglamentuojamas duomenų tvarkymo sutartimis, kurias sudarome su tokiomis šalimis pagal galiojančius teisės aktus.

Duomenų tvarkytojai, kurie gali būti įtraukti į jūsų asmens duomenų tvarkymą, yra:

 • Prieglobos įmonės, kurios saugo ir tvarko duomenis savo ar trečiųjų šalių serveriuose;
 • Techninių ir pagalbinių paslaugų teikėjai;
 • paslaugas teikiantys subjektai, kuriems taikoma profesinė paslaptis ir kurie pagal teisinį reikalavimą gali susipažinti su asmens duomenimis;
 • Kitos trečiosios šalys, kurios prireikus prieina prie asmens duomenų.

 

3.2

Asmens duomenys paprastai bus saugomi ir tvarkomi Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse.

 

3.3

Tam tikrais atvejais “Orkla” gali sudaryti sutartis su duomenų tvarkytojais trečiosiose šalyse (šalyse, nepriklausančiose EEE). Tokiais atvejais pervedimo pagrindas bus vienas iš šių:

 1. Šalis yra patvirtinta Europos Komisijos pagal sprendimą dėl tinkamumo, o tai reiškia, kad šalis saugo privatumą tokiu būdu, kuris yra lygiavertis tam, kurio reikalaujama iš EEE šalių; arba
 2. “Orkla” sudarė sutartį su duomenų tvarkytoju, remdamasi Europos Komisijos priimtomis standartinėmis duomenų apsaugos sąlygomis (jei norite gauti jų kopiją, susisiekite su mumis naudodami 4.1 skyriuje pateiktą formą); arba
 3. Kitas patvirtintas perdavimo pagrindas.

 

3.4

Tvarkydama duomenis pagal ii arba iii punktus, “Orkla” atlieka apsaugos lygio trečiosiose šalyse, kuriose tvarkomi asmens duomenys, vertinimus. Jei paaiškės, kad tai būtina, “Orkla” įgyvendins papildomas priemones, siekdama užtikrinti, kad asmens duomenų apsaugos lygis būtų lygiavertis tam, kurio reikalauja iš duomenų tvarkytojų EEE.

4.1 Įvadas ir kontaktiniai centrai jūsų teisėms įgyvendinti

Jei norite atnaujinti ar atšaukti savo sutikimus arba norite peržiūrėti, pataisyti ar ištrinti savo asmeninę informaciją, susijusią su mūsų teikiama paslauga, pvz., naujienlaiškis el. paštu, vartotojas internetinėje parduotuvėje ar klientų klube, galite atlikti tokius pakeitimus “mano puslapyje” ir pan., arba spustelėti naujienlaiškio apačioje esančią nuorodą.

Jei norite pasinaudoti kitomis savo teisėmis, susijusiomis su jūsų asmens duomenų tvarkymu (žr. 4.2–4.8 skyrius), susisiekite su mumis užpildydami šią formą.

 

4.2 Teisė reikalauti ištaisyti duomenis

Jūs turite teisę reikalauti, kad netikslūs jūsų asmens duomenys būtų ištaisyti nedelsiant, ir reikalauti, kad būtų papildyti neišsamūs asmens duomenys.

 

4.3 Teisė reikalauti ištrinti duomenis

Jūs turite teisę reikalauti, kad jūsų asmens duomenys būtų ištrinti nedelsiant, šiais atvejais:

 1. asmens duomenys nebėra reikalingi tikslams, kuriems jie buvo renkami ar tvarkomi,
 2. jei atšaukiate sutikimą, kuriuo grindžiamas duomenų tvarkymas, ir nėra jokio kito teisinio pagrindo tvarkyti duomenis,
 3. jūs prieštaraujate duomenų tvarkymui ir “Orkla” neturi teisėtų interesų, susijusių su duomenų tvarkymu, kurie nusvertų jūsų interesą dėl duomenų tvarkymo nutraukimo (žr. 4.7 skirsnį), arba
 4. asmens duomenys buvo tvarkomi neteisėtai.

Tačiau “Orkla” neprivalo ištrinti jūsų asmens duomenų, jei būtina, kad “Orkla” toliau tvarkytų jūsų asmens duomenis, kad įvykdytų įsipareigojimus pagal nacionalinę teisę arba nustatytų, įgyvendintų ar apgintų teisinius reikalavimus.

 

4.4 Teisė atšaukti sutikimą

Jūs turite teisę atšaukti savo sutikimą, jei tai yra “Orkla” teisinis jūsų asmens duomenų tvarkymo pagrindas. Tokiu atveju “Orkla” nutrauks tokį asmens duomenų tvarkymą.

 

4.5 Teisė susipažinti su duomenimis ir duomenų perkeliamumas

Jūs turite teisę būti informuoti, ar “Orkla” tvarko jūsų asmens duomenis. Tada turite teisę į informaciją apie duomenų tvarkymą, įskaitant tai, kokie asmens duomenys saugomi ir kaip jie tvarkomi. Šią informaciją gausite nemokamai, nebent prašymas bus pakartotinis. Tokiu atveju “Orkla” gali reikalauti pagrįsto atlygio už prašymo tvarkymą.

Jūs turite teisę gauti asmens duomenis, kuriuos pateikėte “Orkla”, struktūrizuotu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu, ir turite teisę reikalauti, kad šie duomenys būtų perduoti kitam duomenų valdytojui, su sąlyga, kad duomenų tvarkymas grindžiamas sutikimu ar sutartimi ir tvarkymas atliekamas automatiškai.

 

4.6 Teisė apriboti duomenų tvarkymą

Jūs turite teisę reikalauti, kad jūsų asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas šiais atvejais:

 1. jūs užginčijate asmens duomenų teisingumą, ir tada apribojimas bus taikomas laikotarpiui, per kurį “Orkla” galės patikrinti asmens duomenų tikslumą,
 2. duomenų tvarkymas yra neteisėtas, ir jūs nesutinkate, kad jūsų asmens duomenys būtų ištrinti, ir vietoj to prašote, kad jūsų asmens duomenų naudojimas būtų apribotas;
 3. “Orkla” nebereikia asmens duomenų tvarkymo tikslais, tačiau jums jų reikia norint nustatyti, vykdyti ar ginti teisinius reikalavimus, arba
 4. jūs paprieštaravote asmens duomenų tvarkymui, kol bus patikrinta, ar “Orkla” teisėtas interesas tvarkyti duomenis yra svarbesnis už jūsų interesą jį nutraukti.

Jei jūsų asmens duomenų tvarkymas buvo apribotas, tokie asmens duomenys, išskyrus saugojimą, bus tvarkomi tik gavus jūsų sutikimą arba siekiant pareikšti, vykdyti ar apginti teisinius reikalavimus arba apsaugoti kitų asmenų teises. Jei jūsų asmens duomenų tvarkymas buvo apribotas, “Orkla” jums apie tai praneš prieš panaikinant šį duomenų tvarkymo apribojimą.

 

4.7 Teisė nesutikti

Jūs turite teisę nesutikti, kad jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi remiantis teisėtais “Orkla” interesais. Tokiu atveju “Orkla” nutrauks jūsų asmens duomenų tvarkymą, nebent teisėtas “Orkla” interesas tvarkyti duomenis nusveria jūsų interesą jį nutraukti arba tvarkymas yra būtinas siekiant pareikšti, vykdyti ar apginti teisinius reikalavimus.

Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad “Orkla” naudotų jūsų asmens duomenis tiesioginės rinkodaros tikslais. Jei pasinaudosite šia teise, “Orkla” nutrauks tokį jūsų asmens duomenų naudojimą.

 

4.8 Teisę skųstis dėl to, kaip mes tvarkome Jūsų asmens duomenis

Jei manote, kad mes nesilaikėme jūsų teisių, susijusių su mūsų tvarkomais jūsų asmens duomenimis, būtume dėkingi, jei susisiektumėte su mumis naudodami 4.1 skyriuje pateiktą formą. Galite prašyti, kad jūsų prašymą įvertintų “Orkla” duomenų apsaugos pareigūnas, nurodydami tai savo užklausoje mums.

Jūs taip pat turite teisę pateikti skundą dėl to, kaip “Orkla” tvarko jūsų asmens duomenis, atitinkamai priežiūros institucijai. Asmenims, esantiems Lietuvoje, tai daroma siunčiant skundą Lietuvos asmens duomenų tarnybai: El. paštas: ada@ada.lt. Telefonas: +370 5 271 2804.

“Orkla” gali peržiūrėti šį Privatumo pranešimą. Galite bet kada patys apsilankyti šiame puslapyje ir patikrinti, ar buvo atlikti atnaujinimai. Šis privatumo pranešimas paskutinį kartą atnaujintas, kaip paskelbta puslapio viršuje.